CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.663 -0,22%

CZK/£ 29.501 -0,13%

CZK/CHF 26.030 +0,03%

06. 10. 2015

0 komentářů

Subjekty:

ČSOB v rámci Nadačního programu vzdělání letos nově podpořila projekty týkající se bezpečnosti v online prostředí

 


 

V letošním roce rozdělila ČSOB mezi projekty celkem 2 miliony korun. V prvním kole programu podpořila jedním milionem projekty týkající se zvyšování finanční gramotnosti. V druhém kole přispěla další milion korun na projekty zabývající se bezpečností v online prostředí. Za celou dobu fungování Nadačního programu vzdělání bylo podpořeno celkem 94 projektů částkou přesahující 8,2 milionu korun.

Druhé letošní kolo Nadačního programu vzdělání se týkalo aktuálního tématu – bezpečnosti v online prostředí. ČSOB a Era se tomuto tématu intenzivně věnují a vyvíjí značné úsilí, které vede k vysoké úrovni bezpečnosti. Banka klade velký důraz na klientský zážitek a bezpečnost klientských dat a informací. Pozornost věnovaná zabezpečení bankovních systémů včetně internetového bankovnictví se zvyšuje. „Neustále inovujeme, a to jak v oblasti procesů, tak technologií. Naším cílem je udržet silnou ochranu a také si udržet maximální možné  standardy v systémech, kde nabízíme své služby. Stejně jako jinde ale platí, že největší devizou v oblasti zabezpečení je chování samotných uživatelů,“ říká Ladislav Kepšta, manažer zodpovědný za bezpečnost elektronických kanálů v ČSOB.

Do druhého kolo grantového programu se přihlásilo celkem 63 projektů, ČSOB podpoří osm z nich částkou jeden milion korun. „Prostřednictvím grantů neziskovým organizacím chceme podpořit vzdělávání různých skupin osob v tom, jak se bezpečně chovat a pohybovat v prostředí internetu. Přispíváme tak k našim inovacím v oblasti bezpečných technologií a systémů a potvrzujeme filozofii odpovědného přístupu k podnikání,“ říká Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Jedním z projektů, který získal finanční podporu od ČSOB, se stala Prevence kyberšikany na základních a středních školách. Organizace Fórum pro prožitkové vzdělávání se snaží přiblížit problematiku bezpečnost v online prostředí pomocí interaktivního edukativní divadla a pomáhá dětem lépe se připravit na řešení obtížných situací. Divadelní představení sledují problematiku kyberšikany nejen z pohledu oběti, ale rovněž očima agresora, pedagogů a rodičů. Celkem 20 představení, jejichž prostřednictvím bude proškoleno 1 200 dětí, 80 pedagogů a 2 400 rodičů, podpoří ČSOB částkou 190 tisíc korun.

Dalším úspěšným projektem, ke kterému poputuje 195 tisíc korun z Nadačního programu ČSOB, se stal Streetwork online, který organizuje Česká asociace steetwork. Ta přesouvá práci za dětmi na internet, do virtuálního nízkoprahového klubu. Formou článků, soutěží, komiksů a video spotů se projekt bude věnovat např. pojmům kyberstalking, kybergrooming, sexting, phishing, malware, falešné aplikace. Na portálu si mohou děti a mladí lidé o těchto tématech také popovídat prostřednictvím chatu s pracovníky sdružení.

REKLAMA

Jedním z osmi úspěšných projektů je i program týkající se zásad bezpečnosti v online prostředí pro osoby se sluchovým postižením, který má na svědomí organizace Orbi Pontes. Tento projekt získal od ČSOB finanční podporu 84 tisíc korun. Monika Jindrová, ředitelka Orbi Pontes, spolupráci ohodnotila následovně: „Lidé se sluchovým postižením mají omezenou nabídku mimoškolního vzdělávání. Díky podpoře ČSOB Nadačnímu programu vzdělání můžeme vytvořit a nabídnout interaktivní semináře zaměřené na bezpečné internetové bankovnictví a bezpečné sdílení dat. Kurzy budou tlumočeny do českého znakového jazyka a simultánně přepisovány. Tím budou zpřístupněny všem osobám nezávisle na typu jejich sluchového postižení. Podpory ČSOB si velmi vážíme a děkujeme za ní.“

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Šest největších bank v ČR mělo za první čtvrtletí nižší zisk o 8 %

Foto: Shutterstock O necelou miliardu korun klesl v prvním čtvrtletí 2021 čistý zisk šesti největším bankám v České republice, a to z 10,4 na 9,6 miliardy Kč. Vyplývá to z kvartálních výsledků zveřejněných jednotlivými bankami. Ztrátu ovlivněnou důsledky pandemie covid-19 zaznamenaly pouze čtyři banky, dvě naopak svůj […]

Text: Milan Vodička

13. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *