Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

fincentrum-mensi-nove

logo-fctr-real-hypoindex

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fecif


Co bude se strukturami po vyhozených zemských ředitelích OVB?

Co bude se strukturami po vyhozených zemských ředitelích OVB?

OVB Allfinanz na příkaz dozorčí rady OVB Holding rozvázala spolupráci se třemi zemskými řediteli. Co se stane s jejich strukturami?

Důvody vyhození tří zemských ředitelů Martina Zoubka, Lukáše Lichtenberka a Jana Kokty si OVB Allfinanz nechává pod pokličkou. Nebyl to ale nápad české centrály, nýbrž dozorčí rady německého OVB Holding. Tentýž holding, který Martina Zoubka vychvaloval a ukazoval po celé Evropě jako příklad špičkového manažera, ho označil spolu s dalšími dvěma zemskými řediteli za původ všeho zla a vystavil mu červenou kartu.

Tři zemští ředitelé s definitivní platností v OVB končí. Bližší podmínky ukončení spolupráce nejsou veřejné, nicméně podle informací zdroje blízkého vedení OVB Allfinanz se dohoda o finanční kompenzaci pro odcházející ředitele zatím nerýsuje. Zato o zbývající bezhlavé struktury je v OVB zájem. Nastává období porcování medvěda.

O finanční poradenství se přinejmenším v případě zemského ředitelství Martina Zoubka hovořit nedalo. Mírně řečeno byla kontroversní i kvalita finančního zprostředkování jeho zemského ředitelství. Petr Borkovec, šéf konkurenční finančně poradenské společnosti Partners, která vzešla z OVB, dokonce neváhal veřejně prohlásit, že „Zoubkovci jsou průser pro celý trh“. Sám jsem měl možnost hovořit s nováčkem zlákaným Zoubkovou strukturou, který mi potvrdil zvěsti o praktikách užívaných při zprostředkování, nad kterými zůstává morálka stát. To je ale jiná pohádka a velký otazník nad efektivitou dohledu ČNB, který se zmohl pouze na sankce 2 mil. Kč a 5 mil. Kč pro OVB a 6 mil. Kč pro Lukáše Štorka (dříve Mikuly, ještě dříve Štorka). Nyní jde o struktury, které v OVB zbývají.

Struktury bez svého zemského ředitele mohou zůstat pod centrálou. Tím by se de facto zvýšila marže centrály, protože by nemusely být vypláceny rozdílové provize, které inkasoval zemský ředitel. Nevýhodou ovšem je, že se o struktury musí někdo starat. Může to sice dělat přímý podřízený bývalého zemského ředitele, ovšem bez pravomocí zemského ředitele to jde pouze omezeně… a na centrále také OVB asi nemá lidi se zkušeností k řízení multilevelové struktury… bude tak lepší struktury přeřadit k jiným ředitelstvím.

A tu začíná boj o nejlepší části porcované šelmy. Zbývající zemští ředitelé OVB si osiřelé struktury mohou osvojit a čerpat z jejich produkce. A zájem není malý. Zda byl motivem příjem nebo špatné renomé provázející Martina Zoubka na finančně poradenském trhu, lze těžko posoudit, nicméně byli to i starší zemští ředitelé OVB, kdo lobboval za jeho vyhození.

V neposlední řadě mohou struktury následovat své zemské ředitele a přestěhovat se do jiné poradenské sítě. Spekulovalo se o Broker Trust, jeho generální ředitel a předseda představenstva Michal Knapp ale tyto spekulace rázně odmítl: „Nezasmluvníme ty tři zemské ředitele, kteří byli odejiti z OVB.“ Pokud by tak k Broker Trustu část struktury přišla, musela by se beztak obejít bez svého zemského ředitele. Pro jakoukoli společnost představují příliš velké reputační riziko… i když, aktuálně je prý připravován přestup jednoho z vyhozených zemských ředitelů pod novou společnost založenou jedním pojišťovacím makléřem…

Doživotní renta aneb Život končí výpovědí…

Zemský ředitel, který vychová dalšího zemského ředitele, má nárok nejen na rozdílové provize, ale také na doživotní rentu. Na tom stojí motivace vychovávat v OVB další, pokud možno silné, struktury. Doživotní renta ale, zdá se, má povážlivou trhlinu.

Martin Zoubek, Lukáš Lichtenberk a Jan Kokta nejsou prvními vyhozenými zemskými řediteli OVB v Česku. V roce 2013 rozvázala OVB Allfinanz smlouvu s Petrem Křenem. Nedohodli se na podmínkách spolupráce. A s každou odseknutou hlavou roste nejistota „přeživších“ poradců: Až se vypracuji na vrcholnou pozici, nedočkám se obdobného osudu? Nejen rozdílové provize z pracně vybudovaných týmů, ale i doživotní renta mohou skončit… např. rozhodnutím dozorčí rady v Německu.

Anketa

Může být finanční poradenství v MLM společnostech kvalitní?

Ano. (269)
 
Ne. (1850)
 Celkem hlasovalo 2119 čtenářů

Co bude se strukturami po vyhozených zemských ředitelích OVB? >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

OVB Allfinanz

Poslední přidané komentáře (celkem 17 komentářů)

co bude vimzenevim | 11.10.2016 19:40
Re: Re: Re: Re: OVB -> Brokertrust Krásenský | 10.10.2016 11:49
Re: Re: Honza Honza | 10.10.2016 10:42
Re: Re: Re: OVB -> Brokertrust Radek | 10.10.2016 10:28

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Komerční sdelení

banner-invr2016-investujeme-2

Články z Finanční poradenství

Aneta Peštová | 24.02.2017 00:00 Daňové přiznání 2016: Jak zaplatit méně s odčitatelnými položkami

Využitím odčitatelných položek lze snížit daňový základ, slevami na dani zase výslednou daňovou povinnost. Pro zdaňovací období 2016 v úpravě odčitatelných položek nedošlo k žádné výrazné změně. Přesto zákon upravuje podmínky, za kterých lze možnost snížení daňového základu využít. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Patrik Nacher | 23.02.2017 00:00 Bankovní sektorová daň: Pravý populismus

Slovo populista či populistický se stalo frekventovanou a vcelku módní replikou na znevážení téměř jakéhokoliv návrhu či názoru politického oponenta či strany. Když dojdou argumenty či je dotyčný ani nechce hledat, označením populista celou věc jednoduše shodí ze stolu. Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 23.02.2017 11:54

Paul Stanfield | 21.02.2017 00:00 Řešením pro rok 2017 a další nejsou provize, ale transparentnost

Řada komentátorů z odvětví finančního poradenství neustále tvrdí, že provize mají celosvětově odzvoněno – je tomu ale opravdu tak? Všichni víme o přechodu na poplatky ve Velké Británii i několika málo dalších částech světa, nicméně některé další jurisdikce se podle vlastních vyjádření rovněž vydaly touto cestou, přičemž následně narazily na odpor vlastních regulátorů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 20.02.2017 00:00 Nechtěné důsledky regulace

Mantrou pro tvorbu regulace je ochrana klienta. Důsledky jsou ale mnohdy zcela jiné. Navíc ministerstvo financí spolu nemluví – a tak na jedné straně brání prodeji životního pojištění, na druhé zvyšuje jeho podporu. Takové jsou závěry konference „Rozvoj a inovace finančních produktů 2017“. Celá zpráva »

Komentářů: 15 / 15 Poslední komentář: 22.02.2017 09:14

Petr Zámečník | 16.02.2017 00:00 Bankovní daň… zaplatí klient!

Sociální demokracie (ČSSD) postupně rozkrývá svůj volební daňový program. Jedním z již zveřejněných bodů je bankovní daň. A kdo ji zaplatí? Pochopitelně klient. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 16.02.2017 16:48Další články »

Krátké zprávy z Finanční poradenství

21.02.2017 13:24 Tomáš Prouza by měl usednout v čele ministerstva průmyslu

Státní tajemník pro evropské záležitosti a zakladatel finančně poradenské společnosti Partners Tomáš Prouza by měl nastoupit na místo odcházejícího ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. V čele ministerstva nepotřebuje bezpečnostní prověrku. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.02.2017 13:16 Členové USF a AFIZ sjednali finanční produkty za více než 25 miliard korun

Finanční zprostředkovatelé a poradci USF ČR a AFIZ sjednali ve čtvrtém čtvrtletí 2016 finanční produkty za více než 25 miliard korun. Objem sjednaných produktů vzrostl oproti třetímu čtvrtletí o šest miliard korun. Naopak se snížil počet nově obsloužených klientů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

08.02.2017 13:18 Pavel Tykač koupil tříprocentní podíl O2

Belviport Trading finančníka Pavla Tykače odkoupil tříprocentní podíl ve společnosti O2. Prodej je údajně pouze jednorázovou záležitostí a PPF neplánuje prodej dalších akcií. „Nic se tedy nemění na skutečnosti, že O2 je pro skupinu PPF dlouhodobou finanční investicí,“ uvedla společnost PPF. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

08.02.2017 09:00 Trápí vás díra v rodinném rozpočtu? Poradíme, jak snížit náklady

Píšeme na Hypoindex.cz: Jednou nahoře, jednou dole. To často platí i o finanční situaci celé rodiny. Zvlášť po svátcích, které tvrdě zaútočily na naše peněženky. Snížit náklady na běžný provoz domácnosti můžete několika způsoby. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

06.02.2017 14:38 Johny Depp u soudu bojuje se svými finančními poradci

Slavný hollywoodský herec Johny Depp podal žalobu na své bývalé finanční poradce. Údajně kvůli nim přišel o neadekvátní finanční částku. Finanční poradci ovšem neváhali a podali protižalobu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další krátké zprávy »

Anketa

Jaký očekáváte rok 2017?

Lepší než 2016. (151)
 
Stejný jako 2016. (15)
 
Horší než 2016. (1337)
 Celkem hlasovalo 1503 čtenářů

banner-300-300

Nejčtenější články z Finanční poradenství za posledních 14 dní

Aneta Peštová | 24.02.2017 00:00 Daňové přiznání 2016: Jak zaplatit méně s odčitatelnými položkami

Využitím odčitatelných položek lze snížit daňový základ, slevami na dani zase výslednou daňovou povinnost. Pro zdaňovací období 2016 v úpravě odčitatelných položek nedošlo k žádné výrazné změně. Přesto zákon upravuje podmínky, za kterých lze možnost snížení daňového základu využít. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Patrik Nacher | 23.02.2017 00:00 Bankovní sektorová daň: Pravý populismus

Slovo populista či populistický se stalo frekventovanou a vcelku módní replikou na znevážení téměř jakéhokoliv návrhu či názoru politického oponenta či strany. Když dojdou argumenty či je dotyčný ani nechce hledat, označením populista celou věc jednoduše shodí ze stolu. Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Paul Stanfield | 21.02.2017 00:00 Řešením pro rok 2017 a další nejsou provize, ale transparentnost

Řada komentátorů z odvětví finančního poradenství neustále tvrdí, že provize mají celosvětově odzvoněno – je tomu ale opravdu tak? Všichni víme o přechodu na poplatky ve Velké Británii i několika málo dalších částech světa, nicméně některé další jurisdikce se podle vlastních vyjádření rovněž vydaly touto cestou, přičemž následně narazily na odpor vlastních regulátorů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 16.02.2017 00:00 Bankovní daň… zaplatí klient!

Sociální demokracie (ČSSD) postupně rozkrývá svůj volební daňový program. Jedním z již zveřejněných bodů je bankovní daň. A kdo ji zaplatí? Pochopitelně klient. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Petr Zámečník | 20.02.2017 00:00 Nechtěné důsledky regulace

Mantrou pro tvorbu regulace je ochrana klienta. Důsledky jsou ale mnohdy zcela jiné. Navíc ministerstvo financí spolu nemluví – a tak na jedné straně brání prodeji životního pojištění, na druhé zvyšuje jeho podporu. Takové jsou závěry konference „Rozvoj a inovace finančních produktů 2017“. Celá zpráva »

Komentářů: 15 / 15 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00Další články »