Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

fincentrum-mensi-nove

logo-fctr-real-hypoindex

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fecif


Co bude se strukturami po vyhozených zemských ředitelích OVB?

Co bude se strukturami po vyhozených zemských ředitelích OVB?

OVB Allfinanz na příkaz dozorčí rady OVB Holding rozvázala spolupráci se třemi zemskými řediteli. Co se stane s jejich strukturami?

Důvody vyhození tří zemských ředitelů Martina Zoubka, Lukáše Lichtenberka a Jana Kokty si OVB Allfinanz nechává pod pokličkou. Nebyl to ale nápad české centrály, nýbrž dozorčí rady německého OVB Holding. Tentýž holding, který Martina Zoubka vychvaloval a ukazoval po celé Evropě jako příklad špičkového manažera, ho označil spolu s dalšími dvěma zemskými řediteli za původ všeho zla a vystavil mu červenou kartu.

Tři zemští ředitelé s definitivní platností v OVB končí. Bližší podmínky ukončení spolupráce nejsou veřejné, nicméně podle informací zdroje blízkého vedení OVB Allfinanz se dohoda o finanční kompenzaci pro odcházející ředitele zatím nerýsuje. Zato o zbývající bezhlavé struktury je v OVB zájem. Nastává období porcování medvěda.

O finanční poradenství se přinejmenším v případě zemského ředitelství Martina Zoubka hovořit nedalo. Mírně řečeno byla kontroversní i kvalita finančního zprostředkování jeho zemského ředitelství. Petr Borkovec, šéf konkurenční finančně poradenské společnosti Partners, která vzešla z OVB, dokonce neváhal veřejně prohlásit, že „Zoubkovci jsou průser pro celý trh“. Sám jsem měl možnost hovořit s nováčkem zlákaným Zoubkovou strukturou, který mi potvrdil zvěsti o praktikách užívaných při zprostředkování, nad kterými zůstává morálka stát. To je ale jiná pohádka a velký otazník nad efektivitou dohledu ČNB, který se zmohl pouze na sankce 2 mil. Kč a 5 mil. Kč pro OVB a 6 mil. Kč pro Lukáše Štorka (dříve Mikuly, ještě dříve Štorka). Nyní jde o struktury, které v OVB zbývají.

Struktury bez svého zemského ředitele mohou zůstat pod centrálou. Tím by se de facto zvýšila marže centrály, protože by nemusely být vypláceny rozdílové provize, které inkasoval zemský ředitel. Nevýhodou ovšem je, že se o struktury musí někdo starat. Může to sice dělat přímý podřízený bývalého zemského ředitele, ovšem bez pravomocí zemského ředitele to jde pouze omezeně… a na centrále také OVB asi nemá lidi se zkušeností k řízení multilevelové struktury… bude tak lepší struktury přeřadit k jiným ředitelstvím.

A tu začíná boj o nejlepší části porcované šelmy. Zbývající zemští ředitelé OVB si osiřelé struktury mohou osvojit a čerpat z jejich produkce. A zájem není malý. Zda byl motivem příjem nebo špatné renomé provázející Martina Zoubka na finančně poradenském trhu, lze těžko posoudit, nicméně byli to i starší zemští ředitelé OVB, kdo lobboval za jeho vyhození.

V neposlední řadě mohou struktury následovat své zemské ředitele a přestěhovat se do jiné poradenské sítě. Spekulovalo se o Broker Trust, jeho generální ředitel a předseda představenstva Michal Knapp ale tyto spekulace rázně odmítl: „Nezasmluvníme ty tři zemské ředitele, kteří byli odejiti z OVB.“ Pokud by tak k Broker Trustu část struktury přišla, musela by se beztak obejít bez svého zemského ředitele. Pro jakoukoli společnost představují příliš velké reputační riziko… i když, aktuálně je prý připravován přestup jednoho z vyhozených zemských ředitelů pod novou společnost založenou jedním pojišťovacím makléřem…

Doživotní renta aneb Život končí výpovědí…

Zemský ředitel, který vychová dalšího zemského ředitele, má nárok nejen na rozdílové provize, ale také na doživotní rentu. Na tom stojí motivace vychovávat v OVB další, pokud možno silné, struktury. Doživotní renta ale, zdá se, má povážlivou trhlinu.

Martin Zoubek, Lukáš Lichtenberk a Jan Kokta nejsou prvními vyhozenými zemskými řediteli OVB v Česku. V roce 2013 rozvázala OVB Allfinanz smlouvu s Petrem Křenem. Nedohodli se na podmínkách spolupráce. A s každou odseknutou hlavou roste nejistota „přeživších“ poradců: Až se vypracuji na vrcholnou pozici, nedočkám se obdobného osudu? Nejen rozdílové provize z pracně vybudovaných týmů, ale i doživotní renta mohou skončit… např. rozhodnutím dozorčí rady v Německu.

Anketa

Může být finanční poradenství v MLM společnostech kvalitní?

Ano. (257)
 
Ne. (1385)
 Celkem hlasovalo 1642 čtenářů

Co bude se strukturami po vyhozených zemských ředitelích OVB? >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

OVB Allfinanz

Poslední přidané komentáře (celkem 17 komentářů)

co bude vimzenevim | 11.10.2016 19:40
Re: Re: Re: Re: OVB -> Brokertrust Krásenský | 10.10.2016 11:49
Re: Re: Honza Honza | 10.10.2016 10:42
Re: Re: Re: OVB -> Brokertrust Radek | 10.10.2016 10:28

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Komerční sdelení

banner-invr2016-investujeme-1

Články z Finanční poradenství

Jana Zámečníková | 20.01.2017 00:00 Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí. Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 20.01.2017 20:58

Daniel Guéguen | 18.01.2017 00:00 Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

„Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 16.01.2017 00:00 Líp ještě nebylo

Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti? Celá zpráva »

Komentářů: 7 / 7 Poslední komentář: 18.01.2017 09:06

Petr Zámečník | 09.01.2017 00:00 Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde. Celá zpráva »

Komentářů: 40 / 40 Poslední komentář: 12.01.2017 22:20

Petr Zámečník | 30.12.2016 00:00 Rok 2016: Legislativní zemětřesení a pohyby v poradenských sítích

Letošní rok byl v oblasti finančního poradenství… přelomový. Mnohaletá bitva o regulaci provizí vyvrcholila v 5leté storno, politické snahy o ochranu klienta v zákonu o úvěru si klient zaplatí a dokument Jakuba Charváta „Rada nad zlato“ způsobil masivní migraci poradců OVB. Celá zpráva »

Komentářů: 19 / 19 Poslední komentář: 07.01.2017 12:34Další články »

Krátké zprávy z Finanční poradenství

16.01.2017 17:20 ECB pod rostoucím politickým tlakem

V tomto týdnu nás čeká první letošní zasedání ECB. Pouhých šest měsíců po prodloužení politiky QE (do konce roku 2017) nelze čekat v nastavení měnové politiky žádnou revoluci. Mario Draghi ale i tak bude pod tlakem nepříjemných dotazů – měnová politika ECB a euro totiž začíná být vedle migrace jedním z velkých témat nabitého evropského volebního roku. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

16.01.2017 16:05 Opustí Británie jednotný evropský trh?

Britská média spekulují o možnosti, že by Británie opustila jednotný evropský trh a celní unii. Je možné, že by se tak stalo, pokud by Brusel omezil přístup Spojeného království k unijnímu trhu. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

16.01.2017 15:05 Sílící koruna zdražuje kurzové zajištění

Firmy vyvážející za hranice projevují stále větší zájem pojistit hodnotu budoucích obchodů. Zajištění proti prudkým výkyvům kurzu však značně zdražilo. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

16.01.2017 13:15 Účastníci druhého pilíře neprojevili zájem o 186 milionů korun

84 tisíc účastníků druhého důchodového pilíře mělo do konce září 2016 říci, kam chtějí svůj naspořený kapitál převést. Výsledek byl překvapivý. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.12.2016 11:57 Kam smeruje investičné životné poistenie

Píšeme na Investujeme.sk: Poistný trh na Slovensku aj v celej Európe prechádza zásadnými zmenami. Tie sa dotýkajú dlhoročných šlágrov, medzi ktoré donedávna patrilo aj investičné životné poistenie. Kedysi nutná výbava zodpovedných klientov a prvá voľba finančných sprostredkovateľov. Dnes produkt stojaci pred zánikom.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další krátké zprávy »

Anketa

Jaký očekáváte rok 2017?

Lepší než 2016. (77)
 
Stejný jako 2016. (7)
 
Horší než 2016. (607)
 Celkem hlasovalo 691 čtenářů

Nejčtenější články z Finanční poradenství za posledních 14 dní

Petr Zámečník | 09.01.2017 00:00 Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde. Celá zpráva »

Komentářů: 40 / 40 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00Další články »