Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

fincentrum-mensi-nove

logo-fctr-real-hypoindex

logo


Už žádné vykořisťování, Škoda Auto má novou agenturu

19.02.2010 18:43

Agenturní zaměstnance bude do Škodovky dodávat nově personální agentura Manpower

Brno - Problémy s vykořisťováním polských dělníků ve automobilce Škoda Auto, které ostře kritizoval veřejný ochránce práv Otakar Motejl, by se už neměly opakovat. Hlavní dodavatelem agenturních dělníků do automobilky bude totiž společnost Manpower, která slibuje spravedlivé podmínky pro dělníky, které do firmy pošle.  To, že společnost Manpower bude pro Škodu zajišťovat agenturní dělníky, potvrdil deníku Aktuálně.cz markentigový ředitel společnosti Jiří Halbrštát s tím, že se nyní jedná o podmínkách. Odborům už zástupci Manpoweru slíbili dobré podmínky pro agenturní dělníky. "Zaměstnanci budou mít zajištěn vysoký standard - tedy spravedlivou mzdu, řádné smlouvy, zdravotní prohlídky, šatny," uvedli zástupci společnosti při jednání s odbory automobilky. Už ne v koutě Právě odboráři v minulosti počínání společností, které pro automobilku zajišťovali agenturní pracovníky, ostře kritizovali. "Doufám, že se už nebudou převlékat například ve svačinovém koutě, jako tomu bylo v minulosti," uvedl jeden z odborářů Antonín Balík v týdeníku odborů Škodovácký odborář.

Více čtěte na Aktuálně.cz

Už žádné vykořisťování, Škoda Auto má novou agenturu >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články

Petr Zámečník | 02.09.2015 00:00 Je provizní poradenství špatně? aneb Co může přinést britský model

Velká Británie zakázala provizně honorované finanční poradenství. Zavedla nový předpis „Retail Distribution Review“ (RDR), který mimo jiné stanovuje vyšší kvalifikační předpoklady pro poradce. Co novinka způsobila a jak by podobné opatření mohlo dopadnout na český finanční trh? Celá zpráva »

Komentářů: 12 / 12 Poslední komentář: 02.09.2015 14:33

Jan Lukeš | 01.09.2015 00:00 Spoluúčast na havarijním pojištění si dobře spočítejte. Škoda vás může vyjít draho

Ke každému vozidlu je dobré mít i havarijní pojištění. Jak se ale orientovat v pojistkách a jaký vliv na naše rozhodnutí bude mít spoluúčast při sjednané smlouvě? Spoluúčast na škodní události je dvojsečným nástrojem pro mnoho pojišťoven. Na jednu stranu tu máme podstatně levnější havarijní pojištění, na straně druhé ale leží nemožnost hlášení drobné škody. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 31.08.2015 00:00 Regulace provizí v novém: Rozložení na 5 let

Vláda rozhodla o regulaci provizí. Nebude omezená její výše, ale budou povinně rozpočítávány na 5 let. Co to může přinést na finančně poradenském trhu? Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 31.08.2015 08:22

Petr Gola | 28.08.2015 00:00 Vyšší příjem o desetitisíce a stejný důchod, proč?

Výpočtová formule důchodu se každoročně mění. Významnou novinkou od roku 2015 je zastropování příjmu pro výpočet státního důchodu. Dva žadatelé o důchod mohou mít stejný důchod, přestože jeden z nich odvedl na sociálním pojištění o statisíce více.  Celá zpráva »

Komentářů: 12 / 12 Poslední komentář: 01.09.2015 14:02

Petr Zámečník | 27.08.2015 00:00 Falešné zlato a bezcennou investici. I to prodával Ertrag & Sicherheit

Lákavá investice může přinést hluboké a drahé rozčarování. Přesvědčil se o tom nejeden klient Ertrag & Sicherheit. Zprostředkovávaná investice do fondu Shedlin skončila u nejdražší základové desky a zlato u zkrachovalého německého správce je z valné části falešné. Celá zpráva »

Komentářů: 6 / 6 Poslední komentář: 30.08.2015 10:48Další články »

Krátké zprávy

02.09.2015 15:43 Dluhopisy nedokáží těžit z výprodejů akcií a komodit – jsou na vině Číňané?

Zatímco Čína hodlá světu demonstrovat svou vysokou hladinu testosteronu skrze pompézní armádní přehlídku, tak díky výkonům její ekonomiky a akciových trhů se drží vysoko jiný hormon – adrenalin. Volatilita globálních finančních trhů totiž zůstává extrémně vysoká, když její nejcitovanější ukazatel – index implikované volatility akciového indexu S&P500 se drží nad hodnotou 30, což je prakticky na úrovni pětiletých maxim. Dodejme, že ještě brutálnější volatilitu než akciové trhy zažívají komodity v čele s ropou, která po zpevnění o 25 % za tři dny včera pro změnu odepsala 8 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2015 14:24 ČLFA má nové vedení

Novým šéfem České leasingové a finanční asociace (ČLFA) se od 1. září stal Libor Bosák, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČSOB Leasing. Na pozici předssedy představenstva ČLFA tak nahradil Jiřinu Tapšíkovou. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2015 13:04 Hitem českých akcií v příštím roce bude VIG

České akcie by podle analytiků měly v příštích dvanácti měsících vydělávat. Na nejlepší výdělky (až 40 procent) by měly dosáhnout akcionáři pojišťovny VIG, shodli se na tom analytici pařížské skupiny Kepler Cheuvreux a newyorské společnosti Keefe, Bruyette & Woods. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2015 11:56 Môže postihnúť pád čínskych trhov i slovenskú ekonomiku?

Píšeme na Investujeme.sk: V ostatných siedmych dňoch sa na finančnom trhu strhla veľká mela kvôli pádu akcií a cien ropy. Spúšťačom bolo  zverejnenie predstihového ukazovateľa výkonu čínskej ekonomiky PMI. Poďme sa však bližšie pozrieť na jednotlivé popísané väzby. Pokúsime sa nájsť odpoveď na niektoré zásadné otázky. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2015 10:12 Čilost českého hospodářství znovu potvrzena

Česká republika hospodařila v období od ledna do srpna s nejlepším výsledem od roku 2007. Příjmy státního rozpočtu překonaly výdaje o 19,0 mld. Kč. Dobrou kondici českého hospodářství potvrzuje nejen přebytek peněz ve státní pokladně, ale také současné podnikatelské podmínky, ze kterých se mohou radovat mnozí výrobci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další krátké zprávy »

Nejčtenější články za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.08.2015 00:00 Za hranice s kreditní nebo debetní kartou

Banky doporučují platit a vybírat hotovost kartou v zahraničí. Na platbách kartou za hranicemi těží banky z jim příznivého kurzu, navíc získají poplatek od obchodníka jako vydavatelská banka a k výběrům si většinou přilípnou poplatek. Jaký je ale rozdíl mezi kartou debetní a kreditní? Jaké může skýtat (ne)výhody karta kreditní? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Ondřej Němec | 25.08.2015 00:00 Vysokofrekvenční obchodování: Stabilizátor trhů, nebo obyčejný podvod?

High-frequency trading (HFT) byl pro mnoho lidí byl zdrojem pohádkového bohatství. V Česku je nejznámějším algoritmickým obchodníkem Karel Janeček se svou firmou RSJ. Jeho zastánci tvrdí, že dodává trhům likviditu, snižuje volatilitu a pomáhá objevovat tržní ceny. Jsou ale i argumenty, které naznačují, že tento byznys je pochybným zdrojem příjmů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 20.08.2015 00:00 Penzijní fondy s rizikem vydělávají

Penzijní společnosti již dva a půl roku nabízejí širokou škálu investičních možností. Pro mladé se vyplatí nebát se rizika a investovat dynamicky. Přestože penzijní fondy „s rizikem“ vydělávají, příliš velký zájem o ně není. O jaký výnos se mladí již připravili? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Gola | 28.08.2015 00:00 Vyšší příjem o desetitisíce a stejný důchod, proč?

Výpočtová formule důchodu se každoročně mění. Významnou novinkou od roku 2015 je zastropování příjmu pro výpočet státního důchodu. Dva žadatelé o důchod mohou mít stejný důchod, přestože jeden z nich odvedl na sociálním pojištění o statisíce více.  Celá zpráva »

Komentářů: 12 / 12 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Martin Mlčoch | 19.08.2015 00:00 Nejčastější chyby investorů aneb Nepřipravme se o výnos

Investoři se nejčastěji o výnos z investice připraví sami. A to i ti, kdo se za investora nepovažují. Jakých nejčastějších chyb se vyvarovat a nepřipravit se tak o zisk? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další články »