Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců
Reklama

proauto-autosedacka-brand-wus-investujeme-998x210

Reklama

proauto-autosedacka-brand-levy-wus-investujeme-120x600


Děkujeme našim partnerům:

fincentrum-mensi-nove

logo

kb-ps-rgb-claim

cp-financni-poradenstvi


Už žádné vykořisťování, Škoda Auto má novou agenturu

19.02.2010 18:43

Agenturní zaměstnance bude do Škodovky dodávat nově personální agentura Manpower

Brno - Problémy s vykořisťováním polských dělníků ve automobilce Škoda Auto, které ostře kritizoval veřejný ochránce práv Otakar Motejl, by se už neměly opakovat. Hlavní dodavatelem agenturních dělníků do automobilky bude totiž společnost Manpower, která slibuje spravedlivé podmínky pro dělníky, které do firmy pošle.  To, že společnost Manpower bude pro Škodu zajišťovat agenturní dělníky, potvrdil deníku Aktuálně.cz markentigový ředitel společnosti Jiří Halbrštát s tím, že se nyní jedná o podmínkách. Odborům už zástupci Manpoweru slíbili dobré podmínky pro agenturní dělníky. "Zaměstnanci budou mít zajištěn vysoký standard - tedy spravedlivou mzdu, řádné smlouvy, zdravotní prohlídky, šatny," uvedli zástupci společnosti při jednání s odbory automobilky. Už ne v koutě Právě odboráři v minulosti počínání společností, které pro automobilku zajišťovali agenturní pracovníky, ostře kritizovali. "Doufám, že se už nebudou převlékat například ve svačinovém koutě, jako tomu bylo v minulosti," uvedl jeden z odborářů Antonín Balík v týdeníku odborů Škodovácký odborář.

Více čtěte na Aktuálně.cz

Už žádné vykořisťování, Škoda Auto má novou agenturu >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Reklama

300-300-investujeme

Články

Petr Zámečník | 02.10.2014 00:00 Richard Lewis: Americký trh je plný bublin

Investoři na americkém trhu musí být ve střehu. Americký trh je plný bublin. „Nesmíte přesvědčovat sami sebe, že neinvestujete v bublině,“ zdůraznil základní pravidlo pro investování v bublinách Richard Lewis, Head of Global Equities společnosti Fidelity Worldwide Investment. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jan Valášek | 01.10.2014 00:00 Analýza fondu: ING (L) Invest Banking & Insurance

Akcie bank a ostatních finančních společností mají v portfoliu jistě své místo. Je ovšem moudré zařadit speciální fond na toto odvětví? Na to se podívejme v dalším díle pokračování seriálu o podílových fondech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Mikuláš Splítek | 30.09.2014 00:00 Tři důvody, proč jsou americké akcie nejlepší investicí na světě

Kdyby investoři bez výjimky usilovali o dlouhodobou maximalizaci zisku, všechny peníze by byly investovány v severoamerických firmách. Tři trendy započaté po druhé světové válce totiž dělají z amerických akcií nejlepší aktivum na světě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 29.09.2014 00:00 Kozel zahradníkem aneb Kdo hájí práva klientů?

Zaštiťují se ochranou poškozených klientů. Varovala ale před nimi i Česká národní banka. Kdo hájí zájmy lidí poškozených špatnými finančními a investičními radami? Celá zpráva »

Komentářů: 6 / 6 Poslední komentář: 30.09.2014 12:33

Petr Zámečník | 26.09.2014 00:00 Mark Mobius: Rozvíjející se trhy jsou perspektivní. Zejména Asie

Mark Mobius, výkonný ředitel Templeton Emerging Markets Group, vidí rozvíjející se trhy v lepším světle než trhy rozvinuté. O důvody se podělil na konferenci „Invest with the best“ pořádanou UniCredit Private Banking. Proč tedy odklonit část investic do emerging markets? Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 26.09.2014 08:11Další články »

Krátké zprávy

02.10.2014 17:24 ECB začne nakupovat cenné papíry v polovině října, aby podpořila ekonomiky eurozóny

Po dnešním zasedání Evropské centrální banky (ECB) oznámil Mario Draghi ponechání základní úrokové sazby na rekordním minimu. Banka chce podpořit od poloviny října ekonomiku eurozóny a odvrátit hrozící deflaci nákupem cenných papírů od komerčních bank minimálně po dobu dvou let. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.10.2014 15:43 Češi platí kartami stále častěji, pomáhají tak proti šedé ekonomice

Češi stále častěji upřednostňují platby kartou oproti hotovostnímu placení, ukázal to červencový průzkum Master Index. Analýza ukazuje, že častější využívání bezhototvostních transakcí zvyšuje transparentnost, napomáhá snížit ztráty při výběru daní a tím snižovat podíl šedé ekonomiky. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.10.2014 14:38 Do čeho investují čeští milionáři?

Bohatí Češi jsou ve svém investičním rozhodování značně konzervativní. Nejraději investují do bezpečnějších dluhopisů, akcií největších a nejziskovějších společností (tzv. blue-chip) a v neposlední řadě také do nemovitostí a nemovitostních fondů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.10.2014 13:17 Okamžik, kdy se bude platit za právo půjčit českému státu, se přiblížil

Možná to byl strach z eboly v USA, možná z nových sankcí na ose Rusko-EU, možná nejistota ohledně dalšího politického vývoje v Hongkongu či Brazílii či prosté znepokojení ze zhoršených podnikatelských nálad v Německu či Spojených států – každopádně americké akciové trhy zažily včera vcelku solidní výplach a ani dnes po ránu v Asii to nevypadá nějak růžově. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.10.2014 12:01 Prekvapivé čísla z rodinných rozpočtov - penzisti na tom nie sú vôbec zle

Píšeme na Investujeme.sk: Bežná domácnosť na Slovensku dnes na svoj chod míňa o vyše tretinu viac, ako pred desiatimi rokmi. Priemernú trojčlennú rodinu stojí dnes mesiac života 936 eur. Výška výdavkov sa však v rôznych rodinách výrazne líši. Ak je hlava rodiny nezamestnaná, domácnosť má o vyše 40% nižší príjem, ako domácnosť priemerná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další krátké zprávy »

Anketa

Setkali jste se s "přeboucháváním" životních pojistek?

Ano a jsem finanční poradce. (681)
 
Ano a nejsem finanční poradce. (107)
 
Ne a jsem finanční poradce. (80)
 
Ne a nejsem finanční poradce. (29)
 Celkem hlasovalo 897 čtenářů

Nejčtenější články za posledních 14 dní

Luboš Smrčka | 23.09.2014 00:00 Optimismus? Všeho do času a jenom, když bude důvěra

V posledních měsících se nám tady v zemi rozmáhá takový nepěkný nešvar. Začínáme být nebezpečně optimističtí. Nálada spotřebitelů se dostala skoro na úroveň roku 2005 a je sice horší, než byla na přelomu let 2007 a 2008, ale zdaleka nikoliv řádově. Zároveň je dramaticky lepší než během smutného počátku roku 2009. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 25.09.2014 00:00 Akciové fondy drží při zemi Rusko a drahé kovy

Podílové fondy v uplynulém měsíci příliš radosti investorům neudělaly. Výnos při pravidelném investování klesl o 0,04 % a Index ICZ poklesl na 1080,3 bodu. Ke dnu byl tažen především fondy zaměřenými na Rusko a na drahé kovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 19.09.2014 00:00 Adam Leščišin: Opencard je prý předražená… ale vůči čemu?

Praha tvrdí, že se s eMoney Services nedá jednat. EMS naopak vidí v jednáních určitý posun. „Jednání rozhodně nejsou jednoduchá, a to z mého pohledu zejména proto, že jsou zatížena minulostí projektu a politizací problémů spojených s Opencard. Za poslední 3 měsíce se nicméně podařilo z mého pohledu dosáhnout určitého pokroku,“ říká Adam Leščišin, generální ředitel EMONEY GROUP pro region Střední a Východní Evropa. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Jan Valášek | 16.09.2014 00:00 Analýza fondu: Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund

Akciový fond vhodný pro dlouhodobé investice zaměřený na nejvyspělejší trh na světě. To je U.S. Pioneer Fund. Fond s dlouhodobě danou strategií a úctyhodnou historií. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Gola | 24.09.2014 00:00 Proč se české důchody příliš neliší

Při výpočtu důchodu v Česku není zastoupen pouze princip zásluhovosti, ale i solidarity. Občané s nižšími příjmy před odchodem do důchodu mají relativně vysoký důchod a lidé s vysokými příjmy mají relativní nízký důchod. Jak je to možné? Podívejme se na praktické příklady.  Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00Další články »
 


Reklama

proauto-autosedacka-brand-pravy-wus-investujeme-120x600