Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

fincentrum-mensi-nove

logo-fctr-real-hypoindex

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fecif


Akcie McDonald's vzrostly za poslední rok o 33 %

19.12.2011 09:00 | Kategorie: Investice | 0 komentářů

Obchodování v průběhu 50. týdne na české burze cenných papírů RM-SYSTÉM probíhalo smíšeně. V pondělí, stejně jako ve středu, jsme se dočkali celodenního poklesu na indexu české burzy RM. V úterý i ve čtvrtek se podařilo indexu RM umazat vždy polovinu ztrát z předešlého dne, abychom v průběhu pátečního obchodování viděli pohyb do strany s úzkým kanálem v rozpětí od 1681 do 1693 bodů. Závěrečná hodnota indexu RM se zastavila na 1689,75 bodech (komentář RM-Systém).

Plánovaná dočasná odstávka v rafinérii Paramo

Společnost UNIPETROL oznámila, že 10. prosince 2011 došlo k plánovanému dočasnému zastavení provozu hydrogenačního odsíření středních destilátů v pardubické rafinérii Paramo. Technologická odstávka je plánována přibližně do začátku března roku 2012. Rovněž byl do stejného data zastaven provoz atmosférické a vakuové destilace ropy. Důvodem odstávky obou provozů jsou údajně nízké rafinérské marže. Výroba mazacích olejů a asfaltů není tímto opatřením zasažena.

Dne 13.12.2011 přijala dozorčí rada společnosti UNIPETROL, a.s. na svém zasedání rozhodnutí o ukončení členství Marka Serafina v představenstvu společnosti s okamžitou platností.

Komerční banka předčasně splatí podřízený dluh od Société Générale

Představenstvo KB odsouhlasilo záměr využít opci na předčasné splacení podřízeného dluhu ve výši 6 mld. Kč. Podřízený dluh byl KB poskytnut společností jejího majoritního akcionáře Société Générale S.A. ke konci roku 2006, je úročen proměnlivou sazbou vázanou na jednoměsíční PRIBOR a má jednorázovou desetiletou splatnost s opcí na předčasné splacení po pěti letech a poté ke kterémukoliv datu úrokové platby, která probíhá pravidelně jednou za měsíc. Předčasné splacení podřízeného dluhu, který je součástí regulatorního kapitálu Tier 2 pro kapitálovou přiměřenost, podléhá oznámení a projednání s Českou národní bankou jako dohledovým orgánem a projednání s vybranými mezinárodními finančními institucemi jako věřiteli KB. Záměrem KB je v závislosti na výsledku těchto jednání předčasně splatit podřízený dluh v nejbližším možném termínu, tj. 27.2.2012. Skupina KB vykazuje vysokou úroveň kapitálové přiměřenosti, na konsolidované úrovni k 30.9.2011 ve výši 16,0%, z toho příspěvek podřízeného dluhu je pouze 1,7%.

I po předčasném splacení podřízeného dluhu bude Skupina KB moci nadále plánovaně rozvíjet svoje obchodní aktivity v oblasti financování a služeb klientům. Současně bude Skupina KB disponovat více než dostatečnou úrovní své kapitálové přiměřenosti, a to jak v porovnání s regulatorním minimem, tak ve výhledu zvyšujících se regulatorních požadavků v důsledku předpokládané postupné implementace nových pravidel Basel 3.

McDonald's oznamuje celosvětově dobré výsledky

Společnost McDonald's oznámila, že celosvětově srovnatelné tržby vzrostly v listopadu o 7,4%. Konkrétně v USA se jednalo o zvýšení ve výši 6,5 %, v Evropě rovněž 6,5 % a v regionu Asie / Pacifik, Střední východ a Afrika se jednalo o zvýšení ve výši 8,1 %. McDonald's i nadále naslouchá svým zákazníkům a poskytuje jim to, co od něj očekávají. Dle slov Jima Skinnera (generálního ředitele) optimalizuje svou nabídku a i nadále rozšiřuje dostupnost celé značky. Akcie McDonald's na české burze RM-SYSTÉM vzrostly za poslední rok o více jak 33 %.

Fortuna Entertainment Group bude mít nového generálního ředitele

Dle informací společnosti by se měl od ledna příštího roku stát novým generálním ředitelem dosavadní místopředseda představenstva Fortuny - Wilf Walsh. Ve funkci nahradí Jiřího Bundu, který ze společnosti na základě vlastního rozhodnutí odchází.

Jiří měl po svém nástupu v roce 2009 před sebou tři zásadní úkoly - připravit společnost ke vstupu na burzu, spustit loterijní aktivity Fortuny a zvýšit ziskovost Fortuny. Všechny cíle se firmě pod jeho vedením podařilo úspěšně splnit a za to bych mu chtěl jménem všech akcionářů velmi poděkovat," uvedl předseda dozorčí rady Fortuna Entertainment Group Jozef Janov. „Wilf je zárukou kontinuity a dalšího úspěšného rozvoje Fortuny. Společnost má před sebou nové milníky, zejména další posílení na středoevropském trhu sázek a her. Jsem přesvědčen, že jeho větší zapojení do denního života Fortuny a bohaté zkušenosti z řady evropských trhů budou pro Fortunu přínosem," dodal J. Janov.

Chtěl bych poděkovat za spolupráci všem zaměstnancům Fortuny, našim partnerům a v neposlední řadě i akcionářům," řekl Jiří Bunda. „Jsme na dobré cestě vykázat za letošní rok rekordní hospodářské výsledky, takže odcházím spokojen. I nadále zůstávám akcionářem firmy, protože Fortuně věřím a fandím jí."

Podle Wilfa Walshe bude prioritou společnosti v nejbližším období další posilování pozice Fortuny na stávajících trzích. „Velkou příležitostí pro nás v příštím roce je povolení kurzového sázení přes internet v Polsku a samozřejmě intenzivní rozvoj loterijních aktivit na českém trhu," doplnil W. Walsh. Wilf bude funkci generálního ředitele vykonávat minimálně do řádné valné hromady společnosti, která je plánována na květen 2012.

V současnosti je Wilf Walsh místopředsedou představenstva Fortuna Entertainment Group a má na starosti korporátní strategii. V roce 2010 se podílel na vstupu FEG na pražskou a varšavskou burzu. Wilf dále působí jako neexekutivní ředitel největší evropské integrované sázkové a herní společnosti Gala Coral. Dříve vykonával funkci CEO Gala Coral a za jeho vedení společnost úspěšně absolvovala dvě transakce s private equity investory. Je strategickým sázkovým poradcem britského dostihového regulátora BritishHorseRacing a společníkem firmy Predict - privátně vlastněné konzultační společností orientované na zábavní sektor.

Největší objem obchodů byl realizován v závěru týdne

V 50. týdnu roku 2011 byl průměrný denní objem obchodů ve výši 20,20 mil. Kč. Celkem se zobchodovaly cenné papíry v objemu 101 mil. Kč.

Akcie McDonald's vzrostly za poslední rok o 33 % >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Komerční sdelení

banner-invr2016-investujeme-1

Články z Investice

Jana Zámečníková | 11.01.2017 00:00 Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 06.01.2017 00:00 Rok 2017: Zpomalení růstu a zahájení Brexitu

Výhled pro rok 2017 je poměrně optimistický. Přesto se nejspíš dočkáme zpomalení ekonomického růstu. A nemalým rizikem je i nastupující americký prezident Donald Trum a aktivace článku 50. a zahájení vyjednávání vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Kam letos investovat? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Matouš Maier | 04.01.2017 00:00 Binární opce: Jaké jsou a jaká nesou rizika

Binární opce se v poslední době staly doslova fenoménem, který láká i nezkušené investory na až neuvěřitelné výdělky. Vše vypadá velmi jednoduše. Obchodník „sází“ na růst nebo pokles ceny komodit, akcií nebo měnových párů. Pokud je jeho odhad správný, získá zpět svůj vklad plus výdělek, který se průměrně pohybuje okolo 80 % z investované částky. Velmi jednoduché, že? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 06.01.2017 13:38

Jan Traxler | 02.01.2017 00:00 Co přinese rok 2017 na finančních trzích?

Když přemýšlím o investičních strategiích pro rok 2017, napadá mě mnoho otazníků. Podívejme se společně na témata, o kterých se pravděpodobně bude příští rok hodně diskutovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 28.12.2016 00:00 Akciové fondy: Rusko v očekávání nástupu Donalda Trumpa

Spojené státy rozšířily sankce proti Rusku. V Bílém domě se ale od ledna zabydlí nově zvolený americký prezident. Dosavadní kroky Donalda Trumpa naznačují, že by mohl přijít zlom v americko-ruských vztazích. Ve změnu věří i investoři. Největší zisky si připsaly ruské podílové fondy. Zlaté doly pokračují v poklesu. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další články »

Krátké zprávy z Investice

24.01.2017 17:16 TOP ženu byznisu vyhrála Kateřina Jirásková

Již podvanácté v řadě uspořádaly Hospodářské noviny anketu o nejvlivnější ženu byznisu. Za rok 2016 se vítězkou stala první žena finanční skupiny PPF Kateřina Jirásková, která stála poslední čtyři roky u všeho důležitého, co skupina Petra Kellnera udělala. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.01.2017 16:43 Babiš chce nadále zůstat v politice. Zbavuje se majetku

Nový zákon o střetu zájmu, který platí od ledna letošního roku zamezuje politikům vlastnit firmy. To se týká i Andreje Babiše (ANO), který i nadále hodlá zůstat v politice. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.01.2017 14:46 Brexit je stále ve hvězdách

Na odchodu Velké Británie z Evropské unie je další překážka. Britský Nejvyšší soud potvrdil, že brexit musí potvrdit i parlament. Bez souhlasu poslanců nemůže premiérka  Theresa Mayová aktivovat článek 50 Lisabonské smlouvy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.01.2017 13:25 Protekcionismus USA nesvědčí dolaru

Nejasné vyhlídky budoucnosti americké ekonomiky sráží hodnotu dolaru a přináší nedůvěru investorů. Inaugurační projev nového prezidenta vedl doposud k největšímu propadu dolaru od 8. prosince loňského roku. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.01.2017 11:53 Strasti a slasti stavebného sporenia

Píšeme na Investujeme.sk: Stavebné sporenie patrilo k základom finančného portfólia mnohých Slovákov. Tento špecifický finančný systém v sebe kombinuje sporiacu aj úverovú zložku. Na Slovensku funguje už 25 rokov. Jeho niekdajšia obľuba vyprchala, no stále má niekoľko zaujímavých aspektov.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další krátké zprávy »

Anketa

Jaký očekáváte rok 2017?

Lepší než 2016. (83)
 
Stejný jako 2016. (7)
 
Horší než 2016. (667)
 Celkem hlasovalo 757 čtenářů

Nejčtenější články z Investice za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 11.01.2017 00:00 Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další články »